Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
10.09.2019
АВТОР: Українське радіо

Яким є правовий статус людей, яких обміняли, як з російського, так і з українського боку? Про це в ефірі Українського радіо розповів професор, доктор юридичних наук, науковий радник АО «Barristers» Борис Бабін

Ситуація з Цемахом є зразком роботи спецслужб України — науковий радник АО «Barristers» Борис Бабін

За словами наукового радника АО «Barristers» Бориса Бабіна, ситуація, яка склалася, не так вже й погано виглядає для України: “Вона має декілька вимірів. Перший вимір — це обмін особами, які мають утримуватись згідно з правом війни. Бо сьогодні ми у конфлікті з Російською Федерацією. У цьому конфлікті є перемир’я — Мінські угоди. Хотілось би підкреслити, що саме по собі це погодження сторін не створює міжнародних обов’язків. Але оскільки ми з політичних міркувань його виконуємо, ми пішли на відповідний крок. При цьому, дуже знаковим є те, що ми обміняли людей саме з Російською Федерацією. РФ, погодившись саме на такий формат обміну, визнала себе стороною Мінських угод, який вона виконує так само з політичних міркувань”.

Науковий радник АО «Barristers» Борис Бабін наголосив, що Мінські угоди не утворюють обов’язків ані для держави Україна, ані для її правоохоронних органів. Це —  не міжнародний договір.

“З точки зору національного законодавства ті особи, які прибули з Києва в Москву, мали статус відповідно засуджених або осіб, які перебувають у певному статусі у кримінальних впровадженнях чи щодо яких були обрані запобіжні заходи. Ці запобіжні заходи були українським судом змінені. Частина осіб, яка вже була засуджена, отримала помилування. Тому тут не можна юридично казати про те, що ми когось примусово видавали. Ці люди залишили територію України цілком добровільно. Вони давали відповідні розписки, в яких зобов’язувалися, по-перше, певний час самообмежувати себе у власному пересуванні, а потім вибути на територію Російської Федерації. Оскільки вони не видані, а вибули добровільно, тому Україна не порушує власні обов’язки щодо заборони видачі власних громадян в іноземні країни. Так, частина цих осіб є громадянами України з Криму, Луганщини та іншх регіонів, і вони добровільно залишили територію України і прибули в РФ”, — пояснив науковий радник АО «Barristers» Борис Бабін.

Джерело: ukr.radio
468
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА