Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
19.03.2020
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

ЄСПЛ ОЦІНИВ МОРАЛЬНУ ШКОДУ ЧЕРЕЗ НЕВИКОНАННЯ СУДОВОГО РІШЕННЯ У € 20 ТИС.

Ніколаос Властаріс володів земельною ділянкою із сімейним будинком, садом та технічними приміщеннями, розташованими на території муніципалітету. Рада останнього ухвалила рішення створити зелену зону.

Місцевий орган планування визначив чотирнадцять власників сусідніх об’єктів, які, окрім муніципалітету, повинні були виплатити компенсацію Властарісу. Осаточний розмір компенсації у розмірі близько 1,3 млн євро встановив апеляційний суд Афін, з яких 799 тис. євро мали виплатити власники сусідніх ділянок, решту – муніципалітет.

Але компенсація так і не була виплачена протягом визначеного періоду і, як наслідок, експропріація повинна була вважатися такою, що автоматично втратила чинність.

Властаріс вимагав від муніципалітету відновлення справи про експропріацію для того, щоб він міг отримати суми компенсації, визначені апеляційним судом. Але його запит був відхилений.

Згодом він подав декілька скарг на невиплату компенсації, передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Посилаючись на статтю 1 Протоколу № 1 (захист власності) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод він скаржився до ЄСПЛ на те, що не отримав компенсації за експропріацію своєї землі незважаючи на те, що сума, яку він повинен був отримати, була визначена судом.

У Страсбурзі констатували порушення конвенційних гарантій, засвідчили обов’язок держави відновити права власності пана Властаріса на земельну ділянку. У разі неможливості, Греція має виплатити 620 тис. євро відшкодування матеріальної шкоди.

Також ЄСПЛ присудив 20 тис. євро як компенсацію моральної шкоди.

З прес-релізом рішення ЄСПЛ у справі «Властаріс проти Греції» (№ 43543/14)у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
347
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА