Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
07.10.2019
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

ЄСПЛ ОЦІНИВ У 55 ТИСЯЧ ЄВРО ПЕРШУ ГРУПУ ІНВАЛІДНОСТІ, ОТРИМАНУ ПІСЛЯ «СПІЛКУВАННЯ» З ПОЛІЦІЄЮ

Європейський суд з прав людини присудив 55 тисяч євро компенсації Олексію Пастухову, який став інвалідом першої групи, після того, як його катували в поліції.

Про деталі і рішення ЄСПЛ у справі «Пастухов проти Росії» повідомили представники фонду «Громадський вердикт», які супроводжували процес, передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Олексія Пастухова після того, як він увечері намагався відкрити двері чужої квартири, затримала поліція, яку викликали мешканці. На наступний день матері Пастухова повідомили, що її сина доставили в лікарню з інсультом після того, як він впав в під’їзді сусіднього будинку. Пізніше з’ясувалося, що він був госпіталізований з відділення поліції, де більше десяти годин залишався без медичної допомоги.

Лікарі міської клінічної лікарні зафіксували закриту черепно-мозкову травму з переломом склепіння черепа, забій головного мозку важкого ступеня, тривалий коматозний період, гематоми по всьому тілу, включаючи пахову область і статеві органи, опіки від сигарет, синці на зап’ястях.

Пастухов кілька місяців провів у лікарні, певний час не впізнавав рідних, осліп на одне око, у нього почалися епілептичні припадки і стала розвиватися деменція. Згодом він був визнаний недієздатним.

Кримінальну справу про перевищення повноважень і заподіяння тяжкої шкоди здоров’ю Пастухова, хоча і було порушено, однак згодом було закрито. Місцевий суд призначив потерпілому 50 тисяч рублів компенсації замість запитуваних 4 млн. Тоді сім’я постраждалого звернулася до ЄСПЛ.

Суд у Страсбурзі визнав, що поліцейські незаконно затримали Пастухова, піддали нелюдському і такому, що принижує гідність, поводженню, а держава порушила право на справедливе розслідування і компенсацію. Високі судді вирішили, що справедлива сатисфакція за допущені порушення має бути на рівні 55 тис. євро.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
410
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА