Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
16.03.2020
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

ЄСПЛ ВИЗНАВ ПРОТИПРАВНОЮ ВИСИЛКУ КИТАЙЦІВ З БОЛГАРІЇ

П’ять уйгурських мусульман з Сіньцзян-Уйгурського автономного району Китаю після прибуття до Болгарії подали заяви про надання притулку, але Державне агентство у справах біженців відхилило їхні запити, що згодом підтвердив суд.

Було встановлено, що заявники не продемонстрували, що їх переслідували у значенні Закону про притулок та біженців, або те, що їм загрожувало будь-яке таке переслідування. Вони робили припущення щодо ризику, з яким вони зіткнулися, на основі широко відомих фактів про ситуацію в регіоні, з якого вони були родом. Але не було продемонстровано, що будь-які проблеми, які мали заявники з органами влади до виїзду з Китаю, були пов’язані з їх етнічною приналежністю або релігією.

Держагентство з питань національної безпеки видало наказ про висилку громадян з міркувань національної безпеки. Оскарження такого рішення у судах успіху не мало

Зокрема, вищий адміністративний суд дійшов висновку, що Держагентство довело, що вони могли створювати загрозу для національної безпеки Болгарії через зв’язки з Ісламським рухом східного Туркестану, який уважався терористичною групою.

Однак всесвітній уйгурський конгрес, Міжнародний уйгурський фонд з прав людини та демократії, Amnesty International та декілька членів Європейського парламенту просили Болгарію  не висилати заявників. ЄСПЛ також вказав уряду Болгарії не висилати заявників під час провадження в У Страсбурзі, куди звернулися заявники, передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Посилаючись, зокрема,  на статтю 2 (право на життя) та статтю 3 (заборона катування та нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, заявники скаржилися, що у випадку повернення в Китай вони зіткнуться з переслідуванням, жорстоким поводженням та свавільним затриманням і їх навіть можуть стратити.

ЄСПЛ констатував порушення цих статей Конвенції у випадку висилки та відповідно до правила 39 Регламенту Суду ухвалив залишити в силі своє рішення не висилати заявників до того часу, доки це рішення не стане остаточним або до наступного повідомлення.

З прес-релізом рішення ЄСПЛ у справі «M.A. та інші проти Болгарії» (№ 5115/18) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
319
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА