Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
07.10.2020
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

ЄСПЛ ЗАКЛИКАВ КРАЇНИ ПОВАЖАТИ ПРАВА ЦИВІЛЬНИХ ОСІБ У НАГІРНОМУ КАРАБАСІ

Держави, які прямо чи опосередковано беруть участь у конфлікті в Нагірному Карабасі, включаючи Туреччину, мають утримуватися від дій, що сприяють порушенню конвенційних прав цивільних осіб, та поважати зобов’язання за Конвенцією.

Відповідне рішення за наслідками розгляду клопотання про тимчасовий захід, поданого Вірменією проти Туреччини (заява № 43517/20), Європейський суд з прав людини ухвалив 6 жовтня, передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Нагадаємо, 29 вересня ЄСПЛ закликав як Азербайджан, так і Вірменію утриматися від вжиття будь-яких заходів, зокрема військових дій, які можуть спричинити порушення прав цивільного населення, передбачених Конвенцією, включаючи ризик для їх життя та здоров’я. Він також закликав обидві сторони виконувати свої зобов’язання згідно з Конвенцією, зокрема щодо статті 2 (право на життя) та статті 3 (заборона катувань та нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження або покарання) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Згідно зі ст. 39 Регламенту ЄСПЛ, на прохання однієї зі сторін справи чи іншої заінтересованої особи або з власної ініціативи Палата або, в разі необхідності, голова секції або черговий суддя можуть вказати сторонам на будь-які попередні заходи, які вони вважатимуть необхідними в інтересах сторін або належного проведення судового розгляду.

The Court’s decision on the request for an interim measure lodged by Armenia against Turkey
Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
211
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА