Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
14.11.2018
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

ЄСПЛ ЗВЕРНУВ УВАГУ НА ОБМЕЖЕНИЙ ЧАС РОЗГЛЯДУ СУДАМИ СКАРГ НА РОЗПОРЯДЧІ АКТИ ІНДИВІДУАЛЬНОЇ ДІЇ

За час розгляду судом позову про скасування результатів участі особи у конкурсі на посаду зник сам предмет оскарження – розпорядчий акт втратив чинність.

Процесуальну нездатність судів оцінював Європейський суд з прав людини у справі «Фрезаду проти Греції» (заява № 2683/12). Прес-реліз відповідного рішення оприлюднено на сайті Європейського суду з прав людини, передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Вихователь дитячого садка Елені Фрезаду подала заяву на посаду координатора освіти закордоном. Вона не була обрана і оскаржила рішення відомства, що проводило конкурс, в суді. Підставою для оскарження став спосіб оцінки робіт, зокрема й те, що рейтинги кандидатів не були оприлюднені.

В процесі розгляду подавалися клопотання про прискорення провадження, оскільки спливав термін повноважень координатора освіти, який тривав два роки, а оскаржений адміністративний акт незабаром мав втратити чинність. Суди п’ять разів переносили засідання і згодом припинили провадження, оскільки у Е.Фрезаду зник правовий інтерес – адміністративний акт таки втратив чинність.

Нездатність національних судів забезпечити вчасний розгляд позову Е.Фрезаду оскаржила до Страсбургу, оскільки вона так і не отримала рішення по суті справи.

ЄСПЛ констатував порушення ч. 1 статті 6 (право на справедливий суд) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та присудив заявниці € 4 тис. як компенсацію завданої моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення у справі «Фрезаду проти Греції» (заява № 2683/12) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: www.echr.com.ua
432
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА