Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
16.03.2021
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

ЗА ОБРАЗИ У ЗМІ ЧИНОВНИК ВІДСУДИВ 15 ТИС. ЄВРО, АЛЕ ЄСПЛ НАКАЗАВ ДЕРЖАВІ ПОВЕРНУТИ «КРИВДНИКУ» ГРОШІ

У Страсбурзі вкотре довели, що державні службовці мають більш спокійно ставитися до критики та образ у засобах масової інформації, а спроби компенсувати в суді завдану моральну шкоду може порушувати право на свободу вираження поглядів.

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «Димитріу проти Греції» (заява № 62639/12), повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Під час програми, яку транслював телевізійний канал Alpha TV, мер м. Іракліон (о.Крит) зробив кілька заяв щодо фінансування компаній, які належали  Антонісу Димитріу. Останній є головним акціонером компанії Ikaros AE, якій належить місцевий телевізійний канал Kriti TV, а також власником та основним акціонером компанії Kyklos A.E., якій належить критська місцева газета, Nea Kriti).

Медіамагнат прокоментував у газеті заяви мера і ці коментарі згодом стали підставою для позову чиновника про захист честі і ділової репутації та відшкодування збитків .

Згідно з рішенням суду, А.Димитріу, редактора газети та члена правління було зобов’язано виплатити чиновнику 15 тис. євро, а також покрити всі видатки та витрати.

Вичерпавши національні засоби захисту, А.Димитріу звернувся до Європейського суду з прав людини. Посилаючись на ст. 10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, він скаржився на порушення його права на свободу вираження поглядів.

Суд у Страсбурзі констатував порушення статті 10 Конвенції та зобов’язав державу компенсувати заявнику матеріальну шкоду, яка у сукупності складала вже 25 тис. євро, а також присудив 2 тис. євро відшкодування завданої моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Димитріу проти Греції» (заява № 62639/12) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
198
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА