Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
01.07.2020
АВТОР: lexinform.com.ua

За створення злочинної організації чи керівництво нею – до 15 років з конфіскацією

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за злочини, вчинені злочинною спільнотою» від 4 червня 2020 р. № 671-IX.

Новою редакцією ст. 255 Кримінального кодексу України визначено, що створення злочинної організації, керівництво такою організацією або її структурними частинами, – караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Участь у злочинній організації, – карається позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Зазначені дії, вчинені службовою особою з використанням службового становища, – караються позбавленням волі на строк від восьми до тринадцяти років з конфіскацією майна.

Створення злочинної спільноти, тобто об’єднання двох чи більше злочинних організацій, керівництво такою спільнотою, – караються позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна.

Зазначені дії, вчинені особою, яка здійснює злочинний вплив або є особою, яка перебуває у статусі суб’єкта підвищеного злочинного впливу, у тому числі у статусі «вора в законі», – караються позбавленням волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна.

Звільняється від кримінальної відповідальності особа, крім організатора або керівника злочинної організації, за вчинення злочину, передбаченого ч. 2 або 3 цієї статті, якщо вона до повідомлення їй про підозру у вчиненні цього злочину добровільно повідомила про створення злочинної організації або участь у ній та активно сприяла її розкриттю.

Під злочинним впливом у цій статті та ст.ст. 255-1255-3 Кримінального кодексу слід розуміти будь-які дії особи, яка завдяки авторитету, іншим особистим якостям чи можливостям сприяє, спонукає, координує або здійснює інший вплив на злочинну діяльність, організовує або безпосередньо здійснює розподіл коштів, майна чи інших активів (доходів від них), спрямованих на забезпечення такої діяльності.

Під особою, яка перебуває у статусі суб’єкта підвищеного злочинного впливу, у тому числі у статусі «вора в законі», у цій статті та ст.ст. 255-1255-3 Кримінального кодексу слід розуміти особу, яка завдяки авторитету, іншим особистим якостям чи можливостям здійснює злочинний вплив і координує злочинну діяльність інших осіб, які здійснюють злочинний вплив.

Також Кримінальний кодекс доповнено ст.ст. 255-1 «Встановлення або поширення злочинного впливу», 255-2 «Організація, сприяння у проведенні або участь у злочинному зібранні (сходці)», 255-3 «Звернення за застосуванням злочинного впливу».

Окрім цього, відповідні зміни внесено до Кримінального процесуального кодексуКримінально-виконавчого кодексу, Законів України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» та «Про попереднє ув’язнення».

Джерело: lexinform.com.ua
347
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА