Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
13.01.2021
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

ЗАГИБЕЛЬ СОЛДАТА СТРОКОВОЇ СЛУЖБИ ТА НЕБАЖАННЯ РОЗСЛІДУВАТИ БІЙКУ ЄСПЛ ОЦІНИВ У €33,8 ТИС.

У вересні 2005 року у військовій частині сталася бійка між солдатами, після якої один з них звернувся до лікаря і повідомив про блювоту, кров у сечі та біль у лівому боці. Військовослужбовець був госпіталізований, де, попри проведені процедури, невдовзі помер.

Проведене внутрішнє розслідування подій установило, що в побитті були винне керівництво військової частини. Але кримінальна справа була відкрита за фактом сварки. Зрештою нападник був визнаний винним і отримав вирок (позбавлення волі), а батькам загиблого – Тетяні і Володимиру Плоховим – виплатили 5 тис. рублів відшкодування шкоди.

Батьки двічі намагалися відкрити кримінальні провадження, але безуспішно. Вони також подавали цивільний позов проти військової частини. Але він був визнаний необґрунтованим.

Тоді, посилаючись на статтю 2 (право на життя) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, Плохови звернулися до Європейського суду з прав людини, повідомляє  інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Подружжя скаржилося, що смерть сина під час військової служби та відсутність належного розслідування у зв’язку з цим порушили їхні права.

Суд у Страсбурзі констатував порушення конвенційних гарантій та присудив батькам загиблого солдата 33,8 тис. євро компенсації моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Плохови проти Росії» (№ 45024/07) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
171
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА