Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
23.09.2019
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

ЗАМІСТЬ ПОВЕРНЕННЯ ДИТИНИ – 2 ТИС. ЄВРО КОМПЕНСАЦІЇ ЗА ДОПУЩЕНІ ПРОЦЕСУАЛЬНІ ПОРУШЕННЯ

Латвійка Керія Андерсена вийшла заміж за громадянина Норвегії та народила дочку. Стосунки подружжя, яке мешкало в Норвегії, погіршувалися і через чотири роки після одруження чоловік пішов від дружини, залишивши сімейний будинок. Втім жінка, забравши дитину, повернулася на батьківщину.

Тоді чоловік відкрив провадження щодо повернення дитини в Норвегію відповідно до Гаазької конвенції з цивільних аспектів міжнародного викрадення дітей. Він також домігся відповідних рішень судів Латвії, які постановили, що Норвегія була звичайним місцем проживання дитини. Хоча батьки мали спільну опіку над дитиною, дружина відвезла її в Латвію без згоди батька. Твердження жінки про фізичне та психологічне насильство у сім’ї були відхилені як недоведені. Також не були взяті до уваги заяви про те, що повернення дочки до Норвегії завдаватиме дитині шкоди.

Посилаючись на статтю 6§1 (право на справедливий судовий розгляд) та статтю 8 (право на повагу до сімейного життя) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод пані Андерсена звернулася до ЄСПЛ. Вона скаржилася на те, що суди Латвії належним чином не врахували заперечення щодо повернення дитини в Норвегію та не надали належного обґрунтування. Вона також скаржилася на порушення її процесуальних її прав (вона не брала участі в судовому розгляді в суді першої інстанції і не була представлена уповноваженим представником, її клопотання про проведення дебатів сторін під час апеляції були відхилені, вона не була поінформована про зауваження іншої сторони під час провадження по апеляції).

Суд у Страсбурзі погодився із порушенням Латвією статті 6 Конвенції в частині права на змагальне провадження та рівність сторін, втім констатував відсутність порушень ст.ст. 6, 8 в решті скарг заявниці. Пані Андерсені було присуджено справедливу сатисфакцію у розмірі 2 тис. євро.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Андерсена проти Латвії» (заява № 79441/17) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
358
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА