Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
25.07.2019
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

ЗАСУДЖЕННЯ ЗА ВИПУСК КНИГИ ПОРУШУЄ СВОБОДУ ВИРАЖЕННЯ ПОГЛЯДІВ

У грудні 1999 року видавництво, яке належало Ахмету Оналу, випустило біографію підприємця курдського походження Хусейна Байбашина, якого обвинувачували в незаконній торгівлі наркотиками та членстві забороненій Робітничій партії Курдистану.

У зв’язку зі змістом книги, А.Оналу у березні 2000 року були висунуті обвинувачення в образі президента країни і наклепі на Республіку та державні служби безпеки. У 2006 році суд присяжних визнав Онала винним і засудив до штрафу. Вирок був підтверджений касаційним судом у 2007 році.

Тоді чоловік звернувся до Європейського суду з прав людини, передає інформаційний ресурс ECHR: Ukrainian Aspect. Він стверджував, що засудження становило порушення права на свободу вираження поглядів, гарантованого статтею 10 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Суд у Страсбурзі підтримав заявника та присудив 680 євро відшкодування матеріальної шкоди та 2,5 тис. євро відшкодування моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Онал проти Туреччини» (№ 44982/07) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
486
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА