Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
07.08.2019
АВТОР: Lexinform

Засудженим дозволено мати 50 кг особистих речей

Набрав чинності наказ Міністерства юстиції України «Про затвердження Правил внутрішнього розпорядку слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби України» від 14 червня 2019 р. № 1769/5.

Правилами встановлено, що звернення між персоналом та засудженим має відбуватись на «ви» та перед іменем і по-батькові/прізвища має добавлятись «громадянин». Проте, у випадку встановлення позитивних відносин дозволено звертатись на «ви» та просто по імені. Персоналу СІЗО необхідно вживати заходів з розвитку позитивних взаємовідносин.

Засуджені мають право на:

  • щоденну прогулянку протягом 1 години, а вагітним чи жінкам з дітьми/тяжко хворим особами – до 2 годин;
  • отримання посилок, грошових переказів;
  • зустріч з рідними;
  • купівлю та носіння одягу, товарів для власного догляду;
  • користування телевізором 1 на камеру, настільними іграми, тощо.

Загальна вага продуктів харчування, предметів першої необхідності, інших речей та предметів, які ув’язнені і засуджені можуть зберігати при собі та на складі, не повинна перевищувати 50 кг. Для цього дозволено зберігати під ліжком 2 сумки з особистими речами. Речі понад норму у 50 кг зберігатимуться на складах СІЗО.

Усі засуджені, які прибули до СІЗО, підлягають обов’язковому первинному медичному огляду щодо виявлення тілесних ушкоджень чи епідемічної загрози для оточення, виявлення осіб, які потребують екстреної медичної допомоги.

Засуджені, які пройшли гігієнічне миття, одержують постільну білизну, одяг і взуття за сезоном. В обов’язковому порядку перевдягаються засуджені, які прибули у форменому одязі.

Засуджених тримають у маломісних (від 2 до 6 осіб) або загальних (від 7 осіб і більше) камерах.

Камери, карцери та інші приміщення СІЗО забезпечуються меблями, інвентарем і предметами господарського призначення за відповідними Порядком, затвердженим наказом Мінюсту від 27 липня 2012 р. № 2012 р. Все обладнання міцно монтується до стін та підлоги, а гострі кути і виступи заокруглюються.

Кожна камера обладнується робочим та черговим освітленням, розетками. Керування освітленням та розетками здійснюється з приміщення молодшого інспектора чергової зміни.

У прогулянкових двориках для засуджених встановлюється спортивний інвентар – перекладина, бруси, а для неповнолітніх осіб рекомендується обладнувати майданчики для гри у міні-футбол, баскетбол, волейбол, настільний теніс тощо.

Джерело: lexinform.com.ua
752
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА