Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
17.06.2020
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

ЗҐВАЛТУВАННЯ І ПОБИТТЯ В КАМЕРІ: АДМІНІСТРАЦІЯ МАЄ ЗВАЖАТИ НА СПІВКАМЕРНИКІВ

Поміщуючи неповнолітнього в камеру з іншими злочинцями, засудженими за тяжкі злочини, адміністрація місць несвободи має враховувати можливі негативні наслідки, та вживати заходів для їхнього упередження.

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «I.E. проти Молдови» (заява № 45422/13), передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

17-річного I.E.  заарештували за підозрою у вбивстві і викраденні автомобіля. Його помістили в камеру з особами, які були засуджені за тяжкі злочини (вбивства, сексуальне насильство, в тому числі над неповнолітнім).

Через деякий час працівники установи помітили, що заявник кульгав і мав травму під  бровою. Його оглянув тюремний лікар, який підтвердив травми. Через тиждень лікар знову оглянув його з новими травмами. На запитання про перший інцидент затриманий повідомив, що він послизнувся і поранився. Проте згодом він визнав, що п’ять співкамерників жорстоко побили його та анально зґвалтували та подав відповідну заяву.

Але прокурор вирішив не відкривати кримінальне розслідування, зокрема, тому, що проктолог, який оглянув заявника, не виявив жодних ознак проникнення. Таке рішення згодом було скасоване і відкрите нове розслідування, що завершилося засудженням співкамерників. Провадження тривало близько п’яти років.

Посилаючись зокрема на статтю 3 (заборона нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження/розслідування) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, O.E. звернувся до ЄСПЛ. Він стверджував, що органам влади не вдалося запобігти жорстокому поводженню з ним його співкамерників, а також те, що розслідування його скарг було неефективним.

Суд у Страсбурзі погодився із претензіями O.E. до держави та у сукупності з іншими виявленими порушеннями Конвенції присудив 15 тис. євро компенсації моральної шкоди.

З прес-релізом рішення ЄСПЛ у справі «I.E. проти Молдови» (заява № 45422/13) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
488
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА