Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
06.02.2020
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

ЖІНОЧА ЗРАДА – НЕ ПРИВІД ПРИСУДЖУВАТИ ДІТЕЙ ЧОЛОВІКОВІ ПІСЛЯ РОЗЛУЧЕННЯ

На фото – ілюстрація 1830 року до книги Олександра Мюллера “Магометанські тортури”: звичай турків з Косово, де в якості покарання за перелюбство на винну жінку одягали штани коханця і запускали туди розлючених кішок.

Громадянка Азербайджану Ламан Бабаєва ініціювала шлюборозлучний процес. Суд, який розглядав справу, надав чоловікові опіку над двома дітьми подружжя. Рішення було засноване переважно на тому факту, що жінка раніше мала позашлюбні стосунки, а відтак її дії були «несумісними з моральними нормами».

Пані Бабаєва оскаржувала це рішення на тій підставі, що суд не врахував висновки Комісії з питань опіки та піклування, яка не заперечувала можливість її опіки над дітьми. Але апеляція і касація були відхилені.

Тоді вона звернулася до Європейського суду з прав людини, передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Посилаючись, зокрема, на статтю 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод,  пані Бабаєва оскаржувала призначення судом опіки над дітьми на користь батька.

Суд у Страсбурзі констатував факт порушення статті 8 Конвенції та присудив відшкодування моральної шкоди на рівні 4,5 тис. євро.

З прес-релізом рішення ЄСПЛ у справі «Бабаєва проти Азербайджану» (№ 57724/11) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
119
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА