Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
24.10.2019
АВТОР: Судовий репортер

Зусиллями Адвокатського об’єднання «Barristers» через Антимонопольний комітет України було прийнято рішення про призначення аудиту тендерної документації КП «Київтранспарксервіс» на 100 млн грн., яка містила дискримінаційні вимоги

КП «Київтранспарксервіс» 06 вересня 2019 року було оголошено тендер згідно коду ДК 021:2015: 48210000-3 — Пакети мережевого програмного забезпечення. Очікувана вартість закупівлі становить 105 884 000,00 UAH з ПДВ. Згідно предмету закупівлі планується закупити Автоматизовану систему контролю оплати вартості послуг з паркування в м. Києві (постачання ліцензійного програмного забезпечення та обладнання, з його, встановленням, впровадженням налаштуванням та тестуванням).

Тендер був прописаний з явними дискримінаційними вимогами і в результаті цього було подано скарги на тендерну документацію.

Товариством з обмеженою відповідальністю «Паркінг Україна»,  інтереси якого під час оскарження умов закупівлі представляли адвокати АО «Barristers», домоглось зупинення проведення процедури закупівлі та прийняття рішення про призначення аудиту для вирішення в подальшому питання щодо внесення змін до тендерної документації.

Відповідно до Єдиного закупівельного словника ДК 021:2015 (ЄЗС) вищезазначені програмне забезпечення та технічні засоби, що передбачені Тендерною документацією Замовника, відносяться до різних видів та категорій предметів закупівель. Наприклад, планшетні комп’ютери 30213200-7 – категорія 30000000-9 Офісна та комп’ютерна техніка, устаткування та приладдя, крім меблів та пакетів програмного забезпечення; Пакети програмного забезпечення – категорія 48000000-8 і т.п.

Замовником не вірно визначено предмет закупівлі відповідно до ЄЗС. При цьому, з метою дотримання ЄЗС, Замовник повинен оголошувати процедуру відкритих торгів із предметом закупівлі із розділенням вказаного переліку на різні лоти.

Також було виписано ряд технічних вимог, які унеможливлювали участь переважної більшості учасників, в тому числі Товариства з обмеженою відповідальністю «Паркінг Україна», яке спеціалізується на відповідному програмному забезпеченні.

За результатами розгляду скарги Постійно діючою адміністративною колегію з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель Антимонопольного комітету України 23 жовтня 2019 року було прийнято рішення призначити аудит для вирішення в подальшому питання щодо внесення змін до тендерної документації.

Директор Товариства з обмеженою відповідальністю «Паркінг Україна» Тоніс Біттман, який є громадянином Естонії, зазначив, що вищевказана діяльність КП «Київтранспарксервіс» перешкоджає не лише вільній конкуренції на ринку паркувальних послуг, а й погіршує в даному випадку інвестиційний клімат України. Що в свою чергу є неприпустим явищем і повинно обов’язково бути усунено.

Джерело: Судовий репортер
573
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА