Бабін Борис

науковий радник АО «Barristers», доктор юридичних наук, професор

Освіта

У 2002 році закінчив з відзнакою Одеський інститут внутрішніх справ МВС України за кваліфікацією юриста, спеціальність «правоохоронна діяльність».

У 2005 році успішно та достроково закінчив ад’юнктуру Донецького юридичного інституту МВС України.

У березні 2005 року захистив кандидатську дисертацію в Одеській національній юридичній академії за спеціальністю 12.00.02 – конституційне право, тема «Конституційно-правовий статус корінних народів України».

У вересні 2008 року отримав вчене звання доцента за кафедрою конституційного та міжнародного права.

У грудні 2012 року захистив в Інституті законодавства Верховної Ради України докторську дисертацію зі спеціальності 12.00.11 – міжнародне право на тему «Програмне регулювання в сучасному міжнародному праві: теоретичні та практичні аспекти».

У грудні 2013 року отримав вчене звання професора за кафедрою адміністративного та кримінального права.

У 2015 році пройшов курси підвищення кваліфікації в Українській школі законотворчості Інституту законодавства Верховної Ради України.

Професійна діяльність

У 1999-2006 роках перебував на службі в органах внутрішніх справ.

У 2002 році працював оперуповноваженим карного розшуку Євпаторійського міського відділу ГУ МВС України в Криму.

З 2005 року після захисту дисертації працював викладачем, старшим викладачем, доцентом кафедри конституційного права та загальноправових дисциплін Донецького юридичного інституту МВС України.

З 2008 року працював доцентом, професором кафедри морського права, завідувачем  кафедри адміністративного та кримінального права Одеської національної морської академії.

З 2012 року здійснював викладацьку діяльність за сумісництвом у Християнському гуманітарно-економічному відкритому університеті, Одеському державному університеті внутрішніх справ, Інституті міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т. Шевченка, Київському міжнародному університеті та ін.

З 2015 року працює завідувачем сектора, головним науковим співробітником відділу Інституту законодавства Верховної Ради України.

У червні-грудні 2015 року обіймав посаду Урядового Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини.

У 2016-2017 роках працював професором, в.о. завідувача кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Міжнародного гуманітарного університету.

З серпня 2017 до грудня 2018 року обіймав посаду Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим.

У серпні 2019 року призначено радником Секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

Громадська діяльність

З 2006 року в якості експерта громадських організацій «Фонд дослідження та підтримки корінних народів Криму», «Фундація регіональних ініціатив», «Кримськотатарський ресурсний центр» з питань корінних народів та прав людини багаторазово брав участь у конференціях та нарадах ОБСЄ та ООН у Бухаресті, Відні, Варшаві та Женеві.

У 2010-2015 роках очолював Українську незалежну морську профспілку, як її виконавчий секретар, а у наступному – як її експерт брав участь у низці міжнародних заходів.

З 2013 року був членом Української асоціації міжнародного права.

У 2014-2017 роках був в якості представника профспілки членом громадських рад Міністерства інфраструктури України, Міністерства соціальної політики України, Державної інспекції України на морському та річковому транспорті та Державної служби України з безпеки на транспорті.

У 2016-2019 роках неодноразово залучався експертом до заходів проекту Ради Європи «Посилення прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні».

У 2017 році став членом наглядових рад Донецького юридичного інституту МВС України та Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського.

Досягнення

У 2015 році отримав п’ятий ранг державної служби.

Є автором та співавтором низки законопроектів у сфері прав людини, зокрема зареєстрованих у парламенті та таких, що стали законами України (щодо встановлення юридичних фактів на окупованих територіях та ін.). Забезпечив розробку, схвалення та виконання Плану невідкладних заходів з протидії російської агресії з тимчасово окупованої території України в Криму, захисту інтересів держави, громадян України та українських юридичних осіб в Криму на 2018-2019 роки. Як науковець та експерт у сфері прав людини надав допомогу більш 30 заявникам, справи яких перебувають на розгляді Європейського суду з прав людини та Комітету з прав людини ООН.

Автор та співавтор  більше 20 доповідей до міжнародних організацій з питань прав людини, прав моряків, прав корінних народів та сталого розвитку. Автор більше 300 наукових публікацій, зокрема 3 індивідуальних та 15 колективних монографій, більше 20 підручників та навчальних посібників, більше 30 публікацій в іноземних наукових виданнях, більше 50 науково-просвітницьких та політико-правових публікацій в медіа.

За трудову та громадську правозахисну діяльність заохочувався відзнаками та отримував подяки від Національної академії правових наук України (грамота), органів Державної прикордонної служби та Міністерства оборони України (нагрудні знаки), Моніторингової місії ООН з прав людини, Представництва Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні, Делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Києві, Світового конгресу українців, Херсонського регіонального меджлісу кримських татар, Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського, Асоціації адвокатів України, Міжнародного гуманітарного університету, Донецького юридичного інституту, Кримськотатарського ресурсного центру, Фонду «Майдан закордонних справ» та ін.

Основні наукові та науково-практичні публікації

 1. Правовий статус корінних народів в Україні / Б. В. Бабін. – Донецьк : ДонДУЕТ, 2006. – 231 с.
 2. Державні цільові програми – організаційно-правові засади розроблення, затвердження та виконання / Б. В. Бабін, В. О. Кроленко. – Донецьк : ДонДУЕТ, 2006. – 206 с.
 3. Україна і НАТО: органи державної влади, судової та правоохоронної системи як провідні учасники процесу європейської та євроатлантичної інтеграції / В. М. Бесчасний, Б. В. Бабін та ін. – К. : Четверта хвиля, 2008. – 168 с.
 4. Програмне регулювання у сучасному міжнародному праві: еволюція, форми та механізми реалізації / Б. В. Бабін. – О. : Фенікс, 2012. – 454 с.
 5. Программность международного экономического права / Б. В. Бабин. – Саарбрюкен : LAP LAMBERT APG, 2011. – 81 с.
 6. Правове програмне забезпечення розвитку Автономної Республіки Крим / Б. В. Бабін, В. О. Кроленко, О. Ю. Іваницький. – О. : Фенікс, 2011. – С. 72-101.
 7. Українська революція гідності, агресія РФ та міжнародне право / М. О. Баймуратов, Б. В. Бабін, Ю. В. Волошин та ін. – К. : К.І.С., 2014. – 1116 с.
 8. Військові злочини: кримінально-правова, криміналістична та кримінологічна характеристика: / В. М. Стратонов, Є. Л. Стрельцов, Б. В. Бабін та ін. – Херсон : Гельветика, 2015. – С. 251-266.
 9. Інтеграційне право в умовах глобалізаційних процесів: концептуальні та методологічні підходи / М. О. Баймуратов, Б. В. Бабін, О. В. Батанов, та ін. – Одеса : Фенікс, 2015. – С. 410-430.
 10. Питання розвитку та реалізації міжнародних стандартів прав корінних народів / Б. В. Бабін, О. О. Гріненко, А. В. Приходько. – Одеса : Фенікс, 2018. – 238 с.
 11. Судові та правоохоронні органи України : навчальний посібник / Б. В. Бабін, В. О. Кроленко, О. П. Кудлай та ін., за ред. В. М. Бесчастного. – К. : Знання, 2007 – 286 с.
 12. Нотаріат в Україні : навчальний посібник / В. М. Бесчастний, В. В. Пашутін, Б. В. Бабін та ін. ; за ред. В.М. Бесчастного. – К. : Знання, 2008. – 494 с.
 13. Право Європейського Союзу : навчальний посібник / В. М. Бесчастний, О. В. Філонов, Б.В. Бабін та ін. – К. : Знання, 2010. – 367 с.
 14. Порівняльне правознавство : навчальний посібник / І. С. Бойко, Б. В. Бабін. – О. : Фенікс, 2011. – 151 с.
 15. Міжнародне транспортне право : підручник / Б. В. Бабін. – О. : Фенікс, 2013. – 230 с.
 16. Права людини та громадянське суспільство : навчальний посібник / Б. В. Бабін, А. В. Ковбан. – О. : Фенікс, 2014. – 200 с.
 17. Юридична відповідальність на морському транспорті : навчальний посібник / Л. В. Валуєва, Б. В. Бабін. – О. : Освіта України, 2014. – 184 с.
 18. Правові стандарти військової морської діяльності : навчальний посібник / Б. В. Бабін, Е. А. Плешко. – О. : Фенікс, 2015. – 96 с.

Електронна пошта:[email protected]