Новіков Ілля

Партнер

ОСВІТА

У 2005 році закінчив з відзнакою Російську академію правосуддя при Верховному Суді.

У 2005-2015 рр. -  викладач на юридичному факультеті та факультеті підвищення кваліфікації суддів.

ПРОФЕСІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ

З серпня 2011 року - старший партнер в юридичному бюро «Гончарова, Новиков і партнери».

12 січня 2012 року  отримав свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю в РФ № 11735.

З січня 2013 року - партнер консалтингової компанії Tenzor Consulting Grou

Серед довірителів Новікова народний депутат України Надія Савченко, політичні в'язні в РФ - Микола Карпюк, Станіслав Клих, Олексій Чирній та Валентин Виговський. Інший його клієнт - молдавський бізнесмен і політик В'ячеслав Платон, який звинувачується в Молдові в шахрайстві в особливо великих розмірах і відмиванні грошей (190 і 243 статті КК Республіки Молдова).

З 15 грудня 2017 року - став партнером Адвокатського об’єднання «Barristers».

ПРОФЕСІЙНІ ВІДЗНАКИ

  • "Студент-юрист року в Російській Федерації" Федеральної асоціації юридичних вузів РФ, 2001 рік;
  • "Захисник року" - премія ім. адвоката С.Л. Арії. - "Новая газета", 2016 рік;
  • Номінація на премію "Людина року" по версії "GQ Russia", 2017 рік.

«ЩО? ДЕ? КОЛИ?»

Дебютував в телегрі «Що? Де? Коли?» у 2002 році в складі команди Марини Уфаєвої. Згодом виступав за команду Олеся Мухіна, Сергія Віватенко і Олексія Блінова. Неодноразово визнавався кращим гравцем команди. Дворазовий володар «Кришталевої сови» (осінь 2004 року, літо 2014 року), володар «Діамантової сови» (фінал 2014 року). У 2010 році вперше в кар'єрі виграв супербліц - раунд, який за столом проводить тільки один гравець з шістки.

У спортивній версії гри виступає за команду «Ксеп». Багаторазовий призер чемпіонатів світу, чемпіон світу 2014 року. Чемпіон Росії 2002, 2013 і 2014 років. Переможець Кубка Націй (неофіційна назва «чемпіонат світу серед збірних команд») 2006 року в складі збірної Росії. Переможець студентського Кубка Європи з ЩДК 2005 року. Згідно сайту МАК ЩДК, входить в число 11 гравців, які взяли участь у всіх десяти перших чемпіонатах світу зі спортивного «Що? Де? Коли?».

У сезоні 2016 року команда Олеся Мухіна, в яку входить Ілля Новіков, не була допущена до гри. В інтерв'ю «Московському комсомольцю» ведучий і керівник програми Борис Крюк зізнався, що це пов'язано з участю Новікова в захисті Надії Савченко і що той не зможе більше грати в елітарному клубі знавців. Сам Новіков не вважає Крюка винним в ситуації, що склалася і розповів в інтерв'ю, що після початку справи Савченко готовий був піти з передачі в будь-який момент за власною ініціативою. Через короткий період в ЗМІ з'явилася інформація, що Новіков буде грати в передачі «Що? Де? Коли?» на українському телебаченні.

Електронна пошта:novikov@barristers.org.ua